GÜNCEL

MALKARA BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 16.00'da Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ekim Ayı Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye Düğün Salonunda Malkara Belediye Meclis Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Toplantıya maske ile gelen meclis üyelerinin ateşleri ölçülürken, Meclis Toplantısı sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirildi.

Ekim Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Malkara Merkez 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Balabancık 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kozyörük 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Sağlamtaş 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2022 Yılı Ücrete Tabi İşler Tarife Cetveli hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2022 Yılı Performans Programı hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2022 – 2024 Yılları Performans Esaslı Bütçesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Belediye Meclis Üyesi Başkan Yardımcısının Aylık Ödeneklerinin Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Polis Merkez Amirliği Hizmet Binası Tadilat Talebi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Gazibey Mahallesi Zonya Mevkii 238 ada, 19 parselde 11986,17 m2 yüzölçümlü tarla nitelikli taşınmazın kiralanması hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü