GÜNCEL

İLÇE GENELİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ OLARAK DEVAM EDİYOR

Gece saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle oluşturulan karla mücadele ekiplerimiz,  vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından çalışmalarına gece saat 02.00’de zaman kaybetmeden başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri greyder, kamyon, yükleyici ve kepçelerle şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına mesai mefhumu gözetmeksizin aralıksız olarak devam ediyor.

Karla mücadele çalışmalarının kar yağışının başladığı ilk saatlerden itibaren aralıksız olarak devam ettiğini belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Gece saatlerinde başlayan ve ilerleyen saatlerde şiddetini giderek arttıran kar yağışı, ilçe merkezimizde ve mahallelerimizde etkili oldu.

İlçemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı karla mücadele ekiplerimiz tüm unsurlarıyla 77 mahallemize bulunan 430 km yol ağında aralıksız olarak çalışmalarına devam edip, tehlike oluşturan yerlerde ve rüzgârdan dolayı karın birikme yaptığı kısmi bölgelerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Bu süreçte karla mücadele ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için 24 saat esasına göre görevlerinin başında olacaklar.

Sürücülerimizi rüzgar ve hava sıcaklığının düşük olmasından dolayı tekrar yaşanabilecek buzlanmaya karşı tedbirli ve dikkatli olmaya davet ediyorum.

Hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilecek tüm durumlarda 444 59 42 numaralı telefondan belediyemizle ulaşabilirler.”  dedi.   

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü