GÜNCEL

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Öğretmenler Günü sebebiyle 24 Kasım 2022 Perşembe günü saat 15.30'da Malkara'da Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Tören ve Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan kutlama programına; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutan Vekili Volkan Cebeci, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, dernek başkanları, basın mensupları, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program son buldu.

Çelenk sunumun ardından Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu, Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini Kabulü ’nün 94. Yıl Dönümü Programı” ile devam etti.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler Malkara Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından eğitim konulu müsamere gösterimi gerçekleştirildi.

Adaylığı kaldırılan öğretmenler adına Malkara Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Aslı Demir konuşma gerçekleştirdi.

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, eğitime yıllardır emek vermiş ve yeni nesillerin yetiştirilmesinde büyük katkıları olan emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi ve plaketleri tarafından takdim etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutan Vekili Tnk Alb. Recai Ata,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ödüllerini takdim ettiler.

Ödül ve belge takdimlerinin ardından aday öğretmenliği tamamlanan öğretmenlerin yemin törenini gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini Kabulü ’nün 94. Yıl Dönümü Programı” son buldu.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü