GÜNCEL

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DÜZENLENEN PROGRAMLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle, 24 Kasım 2023 Cuma Günü saat 10.00’da Fevzi Çakmak İlkokulu tarafından kutlama programı düzenlendi.

Malkara Kültür Merkezide düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Meslek Yüksek Okulu Müdür V. Öğr. Gör. Metin Dağ, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Korkmaz,  İlçe Jandarma Komutan Vekili Kd. Bçvş. Mustafa Kıranlıoğlu, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, Belediye Meclis Üyeleri, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç’ın konuşması, Malkara Fevzi Çakmak İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin “Öğretmen Olmak İstiyorum” oratoryosu, Şehit öğretmenlerimiz ile ilgili slayt gösterimi, Fevzi Çakmak İlkokulu öğretmenler korusunun dinlenmesi, Fevzi Çakmak İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin “Teşekkürler Öğretmenim” adlı müzik gösterisi, emekli öğretmenlerin adına konuşma yapılması, hizmet şeref belgelerinin ve plaketlerin verilmesi, yarışmalarda ve düzenlenen turnuvalarda derece giren öğretmenler ve öğrencilere plaketlerin verilmesi, sözleşmesi biterek kadroya atanan öğretmenlerin yemin törenin gerçekleşmesinin ardından 14 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı son buldu.

Derece giren öğretmenlere ve öğrencilere plaketlerini, İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul takdim etti.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü