GÜNCEL

2023 - 2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması sebebiyle, 14 Eylül 2023 Perşembe günü saat 10.30’da 75. Yıl İlkokulu’nda kutlama programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen kutlama programına; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı ÜsTeğmen Tolga Özçoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve veliler katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’mızın okunması ile başlayan kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

75. Yıl İlkokulu öğrencileri şiirlerini okumasının akabinde, İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz hediyesi takdim etti.

Program, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Kursiyerleri halk oyunları gösterisini yapmasının arından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak temsili olarak 2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk ders zilini çaldı.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü