GÜNCEL

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN 105. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. Yıl dönümü, 19 Mayıs 2024 Pazar günü Malkara'da düzenlenen tören ve etkinlikler ile coşkuyla kutlandı.

Kutlama töreni, 19 Mayıs 2024 Pazar günü saat 10.30'da Atatürk Anıtı önüne Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer,  İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Deniz Karataş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Meslek Yüksek Okulu Müdür V.  Öğr.  Gör. Metin Dağ, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Merve Yiğit Alıcı, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, Gaziler, Muhtarlar, Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı saat 11.00’de eski otogar alanında gerçekleştirilen program ile devam etti.

Eski otogar alanında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan törende Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Merve Yiğit Alıcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Yusuf Kurt “O Geliyor” adlı şiiri, Çetin Aysal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini ve Metehan Çıngar ise Gençliğin Ata'ya Cevabını okudu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif ve kültürel yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerini Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Merve Yiğit Alıcı ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tafından takdim edildi.

İlçe Spor Merkezi Öğrencilerinin Taekwondo gösterilerinin ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin Halk Oyunları gösterilerinin ardından tören son buldu.                            

                                                                       Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü