GÜNCEL

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI MALKARA'DA DÜZENLENEN TÖRENLERLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümü çerçevesinde, 10 Kasım 2023 Cuma günü Atatürk Anıtı Önünde Ulu Atatürk'ü Anma programı gerçekleştirildi.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Başsavcısı Semih Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Tolga Özçoban, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileri, asker-i erkân, okul müdürleri, dernek başkanları, gaziler, basın mensupları, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenklerin Atatürk Anıtı önüne sunulmasıyla başlayan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından, Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programıyla devam etti.

Hüseyin Köse İlkokulu tarafından Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programı, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

Hüseyin Köse İlkokulu Müdürü Erkan Dağ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından, video gösterimi, Atatürk’ün Asker Kişiliğini anlatan konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, 10 Kasım Atatürk Oratoryosu ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Atatürk’ü Anma program son buldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Fatih Solmazlar ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul takdim etti.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü