HİZMETLER

İTFAİYE HİZMETLERİ

110 numaralı ihbar hattımızla günün her saati hizmet verilmektedir. 110 nolu ücretsiz hattımızın gereksiz yere meşgul edilmemesi için ihbar harici aramalarda 0.282 427 81 84  numaralı telefondan iletişime geçilmesi, ihbarlarda olay yerinin tam ve anlaşılır adresi, olayın türü, tehlikede olan kişi sayısının olabildiğince açık net bildirilmesi büyük önem taşımaktadır.
 

YANGIN VE PATLAMA:
Vatandaşlarımızın meydana gelen her türlü yangın olayını; yangın yerinin adresini, niteliğini (ev, depo, fabrika vb), mümkünse yangının nedenini, irtibat telefonuyla birlikte adını bildirmeleri önem taşımaktadır.

TRAFİK KAZASI:
İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz trafik kazalarında araçta sıkışmış yaralının çıkarılması için özel tekniğe ve donanıma sahiptir. Acil kurtarma ve sağlık hizmetinde temel prensip, bir bütün olarak hizmet vererek, kazazedelerin özel teknik kurtarma yöntemi ile araçtan çıkarmaktır. Araçtan çıkartılan yaralılar gerekli acil sağlık hizmetlerinin verilmesi için sağlık kuruluşu ekiplerine teslim edilir.

SU BASKINI:
Vatandaşlarımız su baskını durumlarında 110 numaralı ihbar hattımızı arayarak yardım alabilirler.

DOĞAL AFETLER:
Deprem, göçük, yüksek binada mahsur kalma, bina çökmesi, gölde ve barajda boğulma, kuyuya düşme, asansörde mahsur kalma gibi durumlarda arama kurtarma hizmeti verilmektedir.

İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı tüm personele düzenli olarak arama kurtarma ve ilkyardım eğitimleri verilmektedir.

 

 

Facebook Twitter Dailmotion Youtube

ANKET

İlçemize doğalgaz gelmesini istiyor musunuz?

TC.MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI Resmi Web Sitesidir.
Tüm Hakları Saklıdır.
E-POSTA LİSTEMİZE KATILIN