HİZMETLER

CENAZE VE MEZARLIK HİZMETLERİ

Cenaze Hizmetleri Birimi 2013 Yılında hizmete girmiş ve Zabıta Müdürlüğünün bünyesinde faaliyete devam etmektedir. Belediyemiz bünyesinde 1 imam, 1 mezarcı ve bayanlar için 1 bayan yıkayıcı bulunmaktadır. Vefat durumunda belediyemiz tarafından kefen, taş başlık ve tahtaları, ibrik ve gerekli tüm malzemeler ücretsiz olarak temin edilmektedir.

İlçe dışında vefat eden kişinin naaşı aracımız tarafından ücretsiz olarak bulunduğu yerden alınarak nakli yapılmaktadır. Mefta köyde öldüğü zaman belediyemizin aracı ile köye gidilip alınarak, Malkara Devlet Hastanesinde yıkanıp yine köye teslim edilmektedir.         

Belediyemiz mezarcısı tarafından, mezarların kazılması işlemi gerçekleştirilmektedir. İlçemizde vefat durumu olduğunda 1 – 2 – 3 dediğimiz günlerde görevli imam tarafından 1. Günü okuması yapılmakta, mefta için dua edilmekte ve herhangi bir ücret talep edilmemektedir.         

Meftaların ölüm raporları alınıp, dosya sistemiyle arşivlenmektedir. Bu sayede geçmiş yıllara ait ölüm bilgilerine ulaşılmak isteyen kişiler Zabıta Müdürlüğüne müracaat ederek istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

             

CENAZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

1 - Ölen kişinin ölüm raporu .

2 - Ölen kişiye ait nüfus cüzdanı.

3 - Nüfus cüzdanı yoksa nüfus kayıt örneği.

4 - Cenazenin bulunduğu yerin adresi (Malkara sınırları içerisinde olması gerekiyor).

5 - Hastalığı varsa hastalığı ile ilgili raporları.

6 - Türk vatandaşı değil ise ikametgah teskeresi veya pasaportu.

Facebook Twitter Dailmotion Youtube

ANKET

İlçemize doğalgaz gelmesini istiyor musunuz?

TC.MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI Resmi Web Sitesidir.
Tüm Hakları Saklıdır.
E-POSTA LİSTEMİZE KATILIN