GÜNCEL

SÜT ARKADAŞIM İSİMLİ TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ TOPLADI

Malkara Belediyesi'nin ücretsiz olarak ilkokul öğrencilerine ve çocuklara yönelik düzenlediği Süt Arkadaşım isimli tiyatro oyunu 10 Aralık 2015 Perşembe günü saatler 10.00 - 11.00 ve 14.00'de üç seans halinde Malkara Kültür Sarayı'nda İzmir Derin Sahne tiyatro ekibi tarafından sahnelendi.

Cumhur Kocaoğlu'nun yazıp yönettiği Elif Ateş, Kamil Yıldırım, Serkan Çebi, Neval Çelik, Faruk Genç, Mustafa Gümüşhan ve Sibel Duzak'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı, müzikli çocuk oyunu olan, sütün faydalarını, süt içmenin bir çocuk için ne kadar önemli olduğunu anlatan Süt Arkadaşım isimli tiyatro oyunu çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Süt Arkadaşım isimli tiyatronun ardından yapmış olduğu açıklamasında; “Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek ve çocukların süt içme alışkanlığını kazanmasını sağlamak amacıyla Süt Arkadaşım isimli tiyatro oyunu bugün üç seans halinde çocuklarımıza sahnelendi. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz bu etkinlikte deneyimli tiyatrocular tarafından çocuklarımıza sütün önemi anlatıldı. Süt Arkadaşım oyunu sayesinde çocuklar eğlenerek süt içmenin önemini bir kez daha öğrenmiş oldular” dedi.

Çocukların hem neşeli anlar geçirmesini hem de süt hakkında bilgiler öğrenmelerini sağlayan Süt Arkadaşım isimli tiyatro oyunu çocuklardan ve velilerden tam not aldı.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü