GÜNCEL

“MUSTAFA KEMAL'LE BİN GÜN LATİFE” İSİMLİ TİYATRO OYUNU MALKARALILARDAN BÜYÜK BEĞENİ TOPLANTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Malkara Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Mustafa Kemal'le Bin Gün Latife” isimli tiyatro oyunu 8 Kasım 2017 Çarşamba gecesi saat 20.00'de Malkara Kültür Sarayında ücretsiz olarak Malkaralılar için sahnelendi.

“Mustafa Kemal'le Bin Gün Latife” isimli tiyatro oyununu; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, B Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Volkan Soğancılar, Recai Örs, mahalle muhtarları ve çok sayıda Malkaralı vatandaş izledi.

Nezihe Araz'ın romanından sahneye taşınan Dilek Türker'in tek kişilik oynadığı oyunda Mustafa Kemal Atatürk'le evliliği bin gün süren Latife Hanım'ın öyküsü, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'in ilanı ile küllerinden silkinen bir milletin yeniden doğuşu konu edildi.

Tiyatro Ayna tarafından sahnelenen oyun Malkaralı izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Tiyatro oyununun sonunda Dilek Türker'i başarılı performansı nedeniyle tebrik eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bu akşam bizlere şeref verdiniz. Bu haftanın önemine farklı bir açıdan bakmamızı sağladınız. Bu yüzden size teşekkür ediyorum. Çok güzel ve keyifli bir oyundu. Umuyorum daha güzel salonlarda, daha güzel etkinliklerde beraber olacağız. Hemşerilerime de bu akşam bizlerle oldukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Değerli Türk tiyatro sanatçısı Dilek Türkan Hanımefendiyi geçen sene hayranlıkla izlemiştim. Ama bir kere daha aynı oyunu aynı heyecan ve hayranlıkla izledim. O da sanatçının büyüklüğünden. Ama şunu herkes bilsin ki İzmir'in dağlarında çiçekler hep açacak yaşa Mustafa Kemal Paşa sesleri ebediyen ülkemizde inleyecektir.” diyerek günün anısına çiçek takdim etti.

“Mustafa Kemal'le Bin Gün Latife” isimli tiyatro oyunu öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından tiyatro etkinliğine katılan vatandaşlarımıza Atatürk'ü Gördüm isimli kitap hediye edildi.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü