GÜNCEL

“MALKARA KÜLTÜR VE SANAT PARKI ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ”NİN YÖNETİM BİRİMİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISI YAPILDI

Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Belediyemizce başvurusu yapılan, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştirakçi kuruluş olarak yer aldığı, TR21 / 18 / KÖA / 0034 Referans Numaralı “Malkara Kültür ve Sanat Parkı Çevre Düzenleme Projesi”  isimli projemizin Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Başvuru Rehberi hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilen değerlendirme süreci tamamlanmış olup, projemiz mali destek almaya hak kazanmıştır. Projemizin Uygulama Sözleşmesi bugün 11 Eylül 2018 tarihi itibari ile Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS)’ne yüklenmiş olup, 15 ay sürecek projemizin uygulama süreci başlamıştır. 

Uygulama aşamasının ilk faaliyeti olan Proje Yönetim Birimi (PYB) Başlangıç Toplantısı, bugün, 11 Eylül 2018 tarihinde Malkara Belediyesi Ana Hizmet Binasının Meclis Salonunda, Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, projenin İlerlemesinin Takibi, Risk Değerlendirmesi, Uygulama Desteği, Satın Alma Kuralları, Görünürlük Kuralları, Bütçe ve Faaliyet Uyumu, Performans Göstergeleri ile Belgelendirme ve Destekleyici Belgeler ile ilgili konular görüşülmüş ve iş bölümü paylaşımı yapılmıştır.

12 Eylül 2018 tarihinde Trakya Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleşecek olan İlk İzleme Ziyareti ve Toplantısından sonra projemizin yapım işi hazırlıklarının başlangıcı yapılacaktır.

Başvuru sonuçlarına https://www.trakyaka.org.tr/tr/37087/2018-Yili-Mali-Destek-Programi-Sonuclari linkinden ulaşabilirsiniz.

 

“Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Trakya Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığının görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Malkara Belediyesi’ne aittir.”

 

 

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü